HaberlerMesleki Sorunlarımız ve Çözüm Perspektifleri

TVHB 48. Büyük Kongre ve Seçim Sonuçları

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin 48. Büyük Kongre Toplantısı 24 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 25 Kasım’da da Merkez Konseyi ve organlarının seçimleri yapıldı. Konuyla ilgili Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin resmi internet sitesinde yayınlanan haberi ve Birleştirme Tutanaklarını aşağıda meslektaşlarımıza sunuyoruz.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin 48. Büyük Kongre Toplantısı 24 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 25 Kasım’da da Merkez Konseyi ve organlarının seçimleri yapıldı.

56 veteriner hekimleri odasından gelen 404 delegenin katılımı ile gerçekleştirilen Büyük Kongre; demokratik bir ortam içinde, mesleğimize yakışır bir şekilde gerçekleşmiştir.

Kongrede yapılan yapıcı eleştiriler, yeni seçilecek yönetim ve organlarının çalışmalarına katkı sağlayacak nitelikteydi. Bu eleştirilerin, yeni yönetim tarafından dikkate alınacağını düşünüyorum.

Seçimlerde; Ali EROĞLU ve Murat ARSLAN’ın oluşturduğu iki liste yarıştı. Seçim süreci;  gayet güzel sohbetlerin yapıldığı bir ortamda tamamlandı.

Seçim sonuçları 28.11.2018 tarihinde kesinleşecek olup,

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre; Ali EROĞLU’nun oluşturduğu liste seçimin galibi olmuştur.

Seçim sonuçlarındaki oy dağılımı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum.

 


Kaynak:

http://tvhb.org.tr/haber/48_buyuk_kongre_ve_secim_sonuclari

Yorum Yaz