HaberlerMedya

Hıncal Uluç’u Protestolar ve Özür Dileme Talebi Büyüyor!

Sabah Gazetesi yazarı Sn. Hıncal Uluç’un biz veteriner hekimleri aşağılayan, suçlayan ve hakaret içeren ifadeler kullanmasına karşı tepkiler her geçen gün büyüyor. Konuyla ilgili çok sayıda meslek örgütümüz ve yüzlerce meslektaşımız gerek kamuoyuna dönük açıklamalarla gerekse sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlarla Uluç’u protesto edip özür dilemeye çağırdı.

TVHB adına Merkez Konseyi Başkanı Sn. Ali Eroğlu imzalı “Protesto” başlıklı bir açıklama yayınlandı. Uluç’a “veteriner hekimliğin ne olduğunu öğrenmesi tavsiyesinde” bulunulan açıklamada, veteriner hekimleri alay konusu yapmasının yanlış olduğu, etik olmadığı ve tüm veteriner hekimler tarafından kendisinin protesto edildiğinin bilmesi gerektiği vurgusu yer aldı.

Aydın-VHO’sı adına yapılan basın açıklamasında “iyileşmediler diye uyutmuyoruz, iyileşsinler diye uyumuyoruz” vurgusu öne çıkarıldı. İzmir-VHO ise açıklamasında “sizin ‘ağzı dili yok hayvan’ kabul ettikleriniz bizim hastalarımızdır. Ve hekim hasta ilişkisi mesleğimizin temelidir. Biz onlarla onlar da bizimle konuşur” gerçeğine dikkati çekti.

Trakya Bölgesi-VHO Başkanı Sn. Erdal İlgü tarafından yapılan basın açıklamasında, Uluç’tan “özür dileme talebi” öne çıktı. Giresun-VHO’dan “kaleminin, dilinin güçlü olduğunu biliyorduk ama bu kadar kötü, anlamsız fıkra uydurduğunu doğrusu bilmiyorduk” paylaşımı yapıldı.

Bursa-VHO adına yapılan açıklamada ise “size meslek yeminimizi yazıyoruz, okumanızı ve böyle anlamsız bir fıkraya alet ettiğiniz mesleğimizin hayvan yaşamı olduğu kadar, insan yaşamı için de ne kadar önemli olduğunu anlamanızı dileriz” görüşüne yer verildi.

Protestoların hedefi olan Hıncal Uluç’tan ve Uluç’un yazılarının yayınladığı Sabah Gazetesinden ise şu aşamaya kadar her hangi bir açıklama yapılmış değil.

İstanbulveterinerhekimleri.com emekçisi veteriner hekimler olarak meslek örgütlerimizin ve meslektaşlarımızın haklı ve onurlu mücadelesini destekliyor; yükselen “özür dileme” talebine Sn. Hıncal Uluç’un olumlu cevap vermesini umuyoruz.

Yorum Yaz