Haberler

Ankara VHO: Saldırıya Uğrayan Kardeşimizin Yanındayız!

Dün Akşam 17 sularında mesleğimiz adına utanç verici vahim bir olayı haberturk.com isimli medya sitesinden öğrenmiş bulunmaktayız.

Haberde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin sahip olduğu klinikte C.B. isimli genç meslektaşımızı darp ederek zorla cinsel saldırıda bulunduğu açıklanmıştır.

Yaşanan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Olay ile ilgili tüm tahkikat ve soruşturmaları başlatmış bulunmaktayız. Cinsel saldırıda bulunduğu açıklanan kişi ile ilgilide yasaların bizlere verdiği haklar çerçevesinde gerekli işlemleri başlatacağız.

Olayı duyduğumuz dakikadan itibaren tüm gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz günden itibaren bu tür vahim olaylar hakkında istisnasız yapılması gereken ne varsa hukuki çerçevede gereğini yerine getirmekteyiz.

Kamuoyu ve tüm meslektaşlarımız müsterih olsun saldırıya uğrayan kardeşimizin yanındayız. Onun tüm haklarını savunacağız. En kısa sürede şahsı ve ailesi ilede görüşerek desteklerimizi yerine getireceğiz.

 

AVHO YÖNETİM KURULU ADINA
Hüseyin TANRIVERDİ
BAŞKAN

Yorum Yaz