HaberlerMesleki Sorunlarımız ve Çözüm Perspektifleri

Atanamayanların Trajedisi Sürüyor!

istanbulveterinerhekimleri.com’dan;

28 Aralık 2018 tarihli yazımızı yeniden yayınlama gereksinimi duyuyoruz. Çünkü, aradan geçen yaklaşık 8 aylık süre içinde atanamayan veteriner hekim, ziraat-gıda-orman ve su ürünleri mühendislerinin Tarım ve Orman Bakanlığı’na atanması yönünde olumlu bir gelişme yaşanmadı. Öte yandan atanamayan arkadaşlarımızın mağduriyetleri, sorunları büyüdükçe büyüdü. Bütün olup bitenler bir sistemi kavramanın olmazsa olmazını dayatıyor. Hayat, teori ile kavranabilir. Sisteme, siyasete, yaşama dair size yol gösteren doğru ve tutarlı bir teoriniz yoksa doğru bir yol çizmek ve o yolda kararlılıkla yürümek mümkün olamıyor.

“Atanamayanların Trajedisi, Suçlu Kim, Şimdi Ne Yapmalı?” başlıklı yazı  yayınlandığında atama bekleyen bazı arkadaşlarımız adeta çarpılmışlardı. Onlar hemen atanmak istiyorlardı ve hemen atanacaklarını sanıyorlardı. Yazımızda yer alan analizler onlar için “uğursuzluğa” yorumlanabilecek sözlerdi. Bundandır ki,  “mutluluk veren” temelsiz hayalleri gerçekleri öğrenme çabasına tercih ettiler.

Bir yazının üzerinden 8 ay geçtikten sonra herkes rahatlıkla o yazıyı okuyabilir ve daha soğukkanlıca değerlendirebilir kanısındayız. Çünkü, artık korkulacak “uğursuzluğa yorumlanabilecek” bir gelecek öngörüsü yok; aksine geçmişte maruz kalınan dayanılmaz acıların dinmesine yardımcı olabilecek bir “eski yazı” var önünüzde…

Atanamayanların Trajedisi: Suçlu Kim, Şimdi Ne Yapmalı?

Yorum Yaz