Haberler

Komünist Başkan’dan Veteriner Hekimlere Dayanışma Çağrısı!

Komünist Başkan Maçoğlu’nun başkanı bulunduğu Dersim Belediyesinden meslektaşlarımıza dayanışma çağrısı geldi.

“Basına ve Kamuoyuna” başlıklı, 06.11.2019 tarihli duyuruda şu görüşlere yer verildi.

“Belediyemiz bünyesindeki Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi, Dersim yerelinde insanlarla hayvanların sorunsuz olarak, bir arada yaşamalarını sağlamak amacıyla mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde çalışmalar yapmaktır. Ekiplerimiz, özellikle sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu, buna bağlı olarak hayvanların sağlığı ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hayvan sağlığına yönelik çalışmalar kapsamında evcil ve sahipsiz hayvanların üremelerinin kontrol altına alınması, yaşam sürelerinin arttırılması, çetin kış koşullarında yaşayabilmeleri amacıyla kısırlaştırma işlemleri yapılmaktadır. Kontrolsüz üremeyle on binlerce köpek veya kedi şu an yaşamlarını idame ettiremiyor ve kısırlaştırma kızgınlık, kanser gibi birçok hastalığı da engelliyor. Kısırlaştırmayla birlikte küpeleme sistemi ile hayvan takibi kolaylaşıyor. Kısırlaştırma doğa dengesiyle oynama değil, beşeri etkenlerle birlikte doğal yaşamı olumlu şekilde etkileyen bir faktördür.

2019 Yerel Seçimleri sonrası tüm canlıların yaşam hakkına saygı gösterip, onların her türlü yaşam hakkını savunduğumuzu belirtmiştik. Bu kapsamda seçim sonrasında belediyemize çiçek-hediye vs. kabul edilmeyeceğini duyurmuş ve duyurumuzun ardından yapılan bağışlarla barınağımızın birçok ihtiyacı temin etmiştik.

Şu an ise kısırlaştırma çalışmalarımız sürüyor. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber kısırlaştırma işlemlerini hızlandırmak için gönüllü veteriner hekim dostlarımızın yardımına ihtiyaç duymaktayız.”

İstanbulveterinerhekimleri.com olarak bu çağrıya destek vereceğimizi belirtiyor, meslektaşlarımızı da bu çağrıyı sahiplenmeye ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

*Belediye iletişim tel: 0428 208 11 22

Kaynak: Tunceli Belediyesi

Yorum Yaz