HaberlerMesleki Sorunlarımız ve Çözüm PerspektifleriTarım ve Toplum

Atanamayan Hekim ve Mühendisler Seslerini Yükseltiyorlar!

Tarım ve Orman Bakanlığı yaklaşık 3 yıldır personel alımı yapmıyor (Orman ve su işleri genel müdürlüğü hariç). 2018’in ilk aylarında açıklanan 10.551 veteriner hekim, ziraat-gıda ve su ürünleri alımı sözü tutulmadı.

2020 Tarım ve Orman Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan B. Pakdemirli, 5 bin ziraat mühendisi, veteriner hekim ve bir miktar gıda mühendisi alımından söz etti. Bakanın bu açıklaması “atanamayanlar sorununun” 2020’de de büyüyerek devam edeceği anlamına geliyor.

Atanamayanlar Seslerini Yükseltiyorlar: 

Hükümet cephesi olumsuz tavrını sürdürürken atamayı bekleyen on binlerce veteriner hekim, ziraat-gıda ve su ürünleri mühendisi daha kitlesel biçimde ve kararlılıkla seslerini yükseltiyorlar. Atama talebini sosyal medyadan gündemin ilk sıralarına yerleştiren hekim ve mühendisler, 13 Aralık 2019 (Cuma) tarihinde Saat:14:00’te Ankara/Ulusta toplanarak seslerini duyurmaya çalıştılar. Çok sayıda kişinin katıldığı eylemde Tarım ve Orman Bakanlığının 30 aydır atama yapmaması eleştirilerek, atama talebi dile getirildi.

Biz de İstanbulveterinerhekimleri.com Grubu olarak meslektaşlarımızın ve mühendis arkadaşlarımızın taleplerini destekliyor, mücadelelerinde başarılar diliyoruz.

Not: Mücadelenin başarısı için sorunun geniş bir perspektifle ele alınması kritik önemdedir. Sitemizde yayınlanan ve bağlantılarına aşağıda yer verdiğimiz iki yazının bu ihtiyaca önemli oranda cevap verdiği düşüncesindeyiz.

Atanamayanların Trajedisi: Suçlu Kim, Şimdi Ne Yapmalı?

Atanamayanlar Sorunu: Şirket Mantığı Krizi Derinleştiriyor! Meslek Odaları Sorumluluk Üstlenmeli!

Yorum Yaz