HaberlerHalk Sağlığı

“Ranta, talana ve yalana karşı Adalar’ı ve atları savunmaya devam edeceğiz!”

Erdoğan BER, Veteriner Hekim

Adalar ve atlar konusu ile ruam hastalığı meselesi 19 Aralık 2019 tarihinden bu yana yeniden ülkenin önde gelen gündemlerinden biri oldu. Sitemiz İstanbulveterinerhekimleri.com ile katıldığım TV programını yakından takip edenler bahsi geçen konulardaki görüşlerime ve çabalarıma tanık olmuşlardır.

24.12.2019 tarihinde İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği (İAKTVKD) adına Dernek Başkanı Sn. Arif ÇAĞLAR’dan bir teşekkür mektubu aldım. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Adalıların yanımızda olduklarını bilmek doğru yolda olduğumuz inancını artırmıştır. Adaları ve atlarımızı; doğayı ve kültürü; bir bütün olarak insanlığı ranta, talana ve yalana karşı hep birlikte savunmaya devam edeceğiz!

İAKTVKD Başkanı Sn. Arif ÇAĞLAR’ın “teşekkür mektubunu” bana görüşlerimi paylaşma olanağı sunan istanbulveterinerhekimleri.com ile bu görüşleri yaymak için çaba gösteren siz okurlarımıza da yapılmış bir “teşekkür” olarak görüyorum. Bu düşünce ve duyularla “mektubu” bilginize sunuyorum.

“Sayın Veteriner Hekim Erdoğan Ber,

Adalar’da fayton ve atlara karşı girişilen hunhar saldırıyı doğru bilgilerle eleştiren ve kamuoyunu uyaran yazınızı okuduk. Bunca yalan yanlış haberin kasıtlı bir saldırı halinde kamuoyunu yanıltacak şekilde servis edildiği bir zamanda sizin çok doğru, yerinde ve ustaca kaleme aldığınız yazı için derneğimiz “İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği” adına size teşekkürlerimizi sunmak isterim.

Derneğimizin konuyla ilgili 10 yılı aşkın zamandır yayınladığı yazıları “Adalar Postası”ndan zaten biliyorsunuzdur. “Adalar Postası” internet gazetesi ve bir haberleşme grubu olarak işlettiğimiz “Ada, At ve Biz” iletişim organı adına da teşekkürlerimizi kabul ediniz. Yazınız çok önemli ve konuyu uzman olarak bilen yakın bir izleyici olmanız ve bunu herkesle paylaşarak kamuouyunu uyarmanız, başta bu ülkenin doğruları savunanları, İstanbullular ve hele Adalılar için, büyük destek…

Adalar’ın SİT Alanı konumunu, tarihsel, doğal ve kültürel değerlerini korumaya çalışan bizlerden desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz.

Konuyla ilgili bilgileri paylaşmayı sürdürmeniz dileğiyle ve selamlarımızla,

Arif Çağlar
(İAKTVKD Başkanı)
(24.12.2019)

Yorum Yaz