HaberlerHalk SağlığıMesleki Sorunlarımız ve Çözüm Perspektifleri

Artı Tv’de Konu: Atlar ve Ruam, Zoonotik Hastalıklar Eylem Planı ve Üremenin Kontrolü (Video)

Yazarımız meslektaşımız Sn. Erdoğan BER, 29.12.2019-Pazar Günü Saat:11:00’de Artı Tv’ye konuk oldu. Yaklaşık 43 dakika süren programda çok önemli konular ele alındı.

Programda ilk olarak Komünist Başkanın sokak hayvanlarının kısırlaştırması için veteriner hekimlere dayanışma çağrısı ve beş veteriner hekimin dayanışma pratiği ele alındı. Bu bölümde, dayanışma vurgusu yapıldı. Ayrıca, sokak hayvanlarının tanımlanması, aşılanması ve kısırlaştırılmasının önemi üzerinde duruldu.

Programın ikinci bölümünde Adalar, Atlar, Ruam konusu ele alındı. Daha önce konu ile ilgili sitemize kapsamlı bir yazı yazan, 25.08.2019’da Artı Tv’de konuyu etraflıca ele alan bir programa katılan, 19.12.2019’da ise Babıali Tv’de Sn. Zeynel LÜLE’nin programına canlı telefon bağlantısı ile katılarak çok önemli açıklamalarda bulunan yazarımız Sn. BER,  bu programda da bir hayli çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Programın üçüncü ve son bölümünde ise Türkiye Zoonotik Hastalıklar Eylem Planı (2019-2023) konuşuldu. Bu bölümde söz konusu eylem planının önemli bir adım olduğu; ancak, düşünsel, hukuki ve örgütsel alt yapısının geliştirilmesi gerekliliği vurgulandı. Eylem Planının başarısı için konunun mecliste ele alınıp özel bir bütçe oluşturulması, Kamu Veteriner Hekim Teşkilatının yeni baştan kurulması ihtiyacı da altı çizilen konulardan oldu.

Hiç bir maddi kazanç talep etmeden ve çok önemli oranda kendi sağladığı olanaklar üzerinden son bir yıl içinde, sitemize yaklaşık otuz yazı yazarak, Artı Tv’de beş, Tele 1’de bir, Babıali Tv’de iki olmak üzere toplamda sekiz  Tv programına katılarak mesleğimizin tanıtımına ve sorunlarımızın  görünür kılınmasına paha biçilmez katkıda bulunan meslektaşımız Sn. Erdoğan BER’e bu özverili çabalarından ve başarısından dolayı teşekkür ederiz. Keza, mesleğimize verdiği büyük değerden ve sağladığı önemli katkılardan dolayı Artı Tv Ailesine ve Sn. İbrahim MAYDA’ya da sitemiz ve okurlarımız adına teşekkür ederiz.

Programı izlemek ve izlettirmek için

Lütfen Tıklayınız:

Yorum Yaz