Patreon Nedir?

Patreon İçerik üreticilerinin bağış veya destek yoluyla fonlanmasını sağlayan bir bağış sistemi. Yaptıkları hizmet karşlığı maddi ihtiyaçların karşılanması için kullanılıyor daha çok. Örneğin takip ettiğiniz ve yaptıklarına emek verdiğini düşündüğünüz bir Youtube kanalına, tabii eğer Patreon hesabı varsa cüzi miktarlarda bağış verebiliyorsunuz ya da destek olabiliyorsunuz, artık nasıl tanımlarsanız.

Patreon hiçbir yazılım bilgisi olmadan, hazır bir şekilde sunulan bir hizmet olması nedeniyle sanatçılar, yazarlar, haberciler, youtuberlar gibi içerik üreten, fayda sağlayan insanların kolaylıkla desteklenebileceği bir mecra. Türkçe dil desteği olmaması, yabancı dili olmayan, teknolojiden uzak olan ama yine de desteklemek isteyenler için biraz zorluğa neden olsa da, bu şekilde güvenilir bir destek sistemi henüz ortaya çıkmamıştır.

Patreon’dan Biza Nasıl Destek Olabilirsiniz?

1. patreon.com/istanbulveterinerhekimleri adresine gidilir. 

2. Sağda görülen ‘Become a patron’ sekmesi tıklanır. 

3. Bu sayfada isterseniz facebook hesabınızla isterseniz bilgilerinizi girerek patreon.com’a destekçi olarak üye olabilirsiniz. Bilgilerinizi doldurup, patreon kullanıcı sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra Sign up sekmesini tıklayın. Eğer mail adresiniz ile üye oluyorsanız bir onaylama maili alacaksınız. E-postanızı kontrol edip gelen onay mailindeki linki tıklayın. 

4. Bu link sizi profil sayfasına götürecek. Bu bölümü doldurduktan sonra tekrar patreon.com/istanbulveterinerhekimleri sekmesine tıkladığınızda aylık desteğinizi belirleyip, kredi kartı bilgilerinizi girerek istanbulveterinerhekimleri.com‘a istediğiniz süre boyunca destek olabilirsiniz.

Become a Patron!